Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Кабинет по теория на мира

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Кабинет по теория на мира Empty Кабинет по теория на мира Пон Май 30, 2011 1:10 pm

Дакота

Дакота
Писател
Писател

Добре дошли в кабинета.

https://mysticalcreatures.bulgarianforum.net

Шизуме Кенши

Шизуме Кенши
Срамежливец
Срамежливец

Шизуме влезе в стаята. Все още нямаше почти никой. Само няколко наконтени госпожички, обкръжени от своите почитателки. Изглежда те бяха звездите в училището. Когато обаче зърнаха студеното лице на богинята те я изгледаха строго с поглед, казващ, че те командват тук. Това обаче въобще не засягаше Шизуме. Тя беше бог и можеше да им направи каквото си иска... Но не искаше. Всички я гледаха и си шушукаха заради нея, защото тя нямаше крила, нито беше облечена в изтънчена рокличка, а носеше своята тъй студена, но красива броня. Тя седна на последния чин в ъгъла. Там винаги се чувстваше най-защитена. Оставаше още малко... Ето! Звънеца би! В стаята влезе висока, млада дама, със красиви очила и блещукащи криле. Тя изглеждаше много строга и непоклатима. Поздрави ги и всички седнаха. Тя написа на дъската:
“Представата на Небесните същества за Мир”
“ Тема 1: Представата на Боговете за Мира”
- Аз съм г-жа Отако! Учител по няколко предмета в това у-ще. Така – започна тя урока – Днес ще направим първата стъпка от изучаването на Мира. Както може би някои от вас знаят, всеки свят има различна представа за мир. Постепенно ние ще изучим всяка теория подробно, а накрая на курса всеки ще направи своят извод и ще види колко ще му помогне това.
Всяко същество има своя представа за мир. Все пак всеки мисли със отделен мозък. Днес ще разберем някои от представите на Боговете. В класа си ние имаме една Богина. Шизуме изправи се за момент – Шизуме стана - Тя е богиня на Войната и Мира затова за нея е особенно важно да знае какво е мир. Тъй като от нея зависят много животи тя непременно трябва да усвои всичко, което аз знам, че и повече. – Шизуме седна – Всъщност всички Богове се интерисуват от Мира само на своя свят. Но само на Шизуме е възложена тежката задача да го поддържа във всички светове. Останалите Божества не се интерисуват от положението в другите светове. Но Боговете всъщност се оказват почти без задължения около Мира, тъй като във Небесата не може да просъществува Война, докато Шизуме се грижи за дребните спорове. Иначе казано: тя е притежателят на Мира в този свят. Всъщност доскоро богиня на Мира беше майка й, но сега, когато тя е мъртва, Шизу трябва да се научи да взема мъдри решения и да се справя с проблеми. Нейната представа за мир е все още бледа, но скоро ще я открие. Сега нека разгледаме представата за Мир на Върховния Бог. Докато говоря си водете записки, това е важно.
Първа точка: Върховният Бог - Всъщност той е върховният притежател на всичко. Той е най-мъдрото същество, което никога не греши. Той предвижда съдбата и не се старае да я предотварти. Като цяло Мирът е нещо като инстинкт при Върховния. Той може да усети кое е правилно и кое не е и така да създаде или спре Война.
Втора точка: Богът на светлината и Богът на Слънцето – Тези Богове гледат прекалено позитивно на нещата и не са много справедливи. За тях няма Война – те винаги са в Мир душевно, което им пречи да осъзнаят истината. Освен това често се престарават и вместо да спрат само подпомагат спора.
Трета точка: Бог на мъдростта – За него всичко е детска игра. Той е найлогично разсъждаващото същество, както и най-справедливото. Той никога не допуска грешки. Но освен това знае кога може да се спре спор и не влага усилия ако предотвартяването му е невъзможно.
Четвърта точка: Богиня на Водата – Тя е много близка до Богинята на Войната. Тъй като под водата трудно се водят битки тя се грижи те да бъдат спирани навреме. Обаче често допуска грешки... някои от които фатални. Въпреки това съберат ли се със Богинята На Войната тяхната мъдрост се увеличава и достига една четвърт от тази на богът на Мъдростта.
Това е. Днес изучихме пет божества. Надявам се че скоро ще обогатите знанията си и ще разберете смисъла на мира. – Звънеца би – А сега сте свободни! Довиждане!
Шизуме си води бележки през цялото време. След часа обаче остана и отиде до учителката:
- Госпожо Отамо ще се съгласите ли да ми давате частни уроци по този предмет веднъж седмично? Готова съм да ви платя!
Отамо се замисли. Досега не беше давала частни уроци. След минута каза:
- Съгласна съм. На теб определено ти трябва този материал. Не искам голямо заплащане... Кажи в коя стая си, ще ти давам уроци във Сряда.
- 1111 стая. – отговори Шизуме и си тръгна.

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите