Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Кабинет по теория на доброто

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дакота

Дакота
Писател
Писател

Добре дошли в кабинета.

https://mysticalcreatures.bulgarianforum.net

Шизуме Кенши

Шизуме Кенши
Срамежливец
Срамежливец

Шизуме пристигна с малко закъснение, но от учител нямаше и следа. Момичето се огледа добре и седна до някакво момиче със нощно-сини криле и рокля, по която имаше различни шарки - черни, бели, лилави и сини. Седна точно до нея, защото беше различна от другите. Останалите кукли, с изискани прически, се хилеха до припадък, а тя седеше сериозно и четеше един от учебниците. Тя забеляза Шизуме и се обърна към нея:
- Защо седна до мен? Аз съм различна от онези. Не съм забавна... Какво те привлече - попита сериозно ученичката
- Точно това. Тези манекенки се смеят толкова силно че не се издържа. А ти си като мен - сериозна. - отговори бързо Шизуме
- Разбирам. Радвам се че вече някой ме разбира. Аз съм Назу (мистерия) - фея на тайнствените и мистериозните събития. Има още четири като мен. Ние отговаряме за поддържането на баланса между световете. Част от нас създават лоши недоразумения, взимащи животи. Аз съм от тях. - представи се непознатата
- Аз съм Шизуме - богиня на Войната и Мира. Изглежда имаме много общо. Моята задача е същата. - отвърна русокосата
Тогава в стаята влезе една ухилена, пълничка лелка, която извика радостно:
- Ах, колко хубаво! Новите ученици са винаги толкова добри и неопетнени... Чудесно! - Назу и Шизуме се учудиха. Нима това беше учител? Жената седна и се представи:
- Аз съм г-жа Зен (доброта) - преподавател по Теория на Доброто. Вие сте все още малки и не сте усетили злото. Затова ви е трудно да видите доброто, но тук ще изградим част от представата ви. Нека първо започнем със това какво представляват различните части на Добротата. Именно! Този курс ще изучим - тя хвана тебешира и написа - "Теория за частите на Доброто". Днес ще започнем с първия урок. Нека започнем като всеки от вас посочи най-добрия си приятел тук. - Шизуме се стъписа при това. Тя познаваше единствено Низу. Учениците посочваха по няколко човека и обясняваха защо ги харесват. Но повечето причини бяха свързани със материални блага. Дойде ред на Шизуме. Тя се изправи и заговори:
- Единственият човек, който познавам тук е Низу. Въпреки това още в първите секунди на запознанството аз споделих с нея няколко неща, които олекнаха на сърцето ми. Не знам какво ми предстои, но предчувствам че от нашето приятелство ще излезе нещо добро.
- Спри тук - извика Зен - Ето това е човека, който разбира този термин най-добре. Всички вие дадохте разнообразни причини, но тази е най-важната. Нека започнем урока. Отворете тетрадките и запишете темата. Сега:
Първа точка: "Приятелството - това е нещо, различно за всеки. Всеки има своя представа за приятелство. Никой не може да ти каже с кого да дружиш, това е само твое решение." Искам добре да запомните това.
Втора точка: Как се гради приятелство - Има много начини да изградите приятелство. Но за да бъде то здраво не бива да притискате другия. Ако някой не иска да сподели нещо, ако желае да остане сам, послушайте го и го оставете да прави каквото иска. Така той ще реши, че вие сте истински приятел. Въпреки това не отказвайте да му помогнете когато има нужда.
Трета точка: как да се вразпознае истинското приятелство - няма критерии. Това е нещо твърде индивидуално. Всеки сам решава кои и защо ще са приятелите му. Никой няма право да го спира. Помнете само едно: Приятел, който ви държи само за себе си, не може да ви бъде другар.
Сега искам от вас да се опознаете. Нека всеки разговаря със когото иска. Но не вдигайте шум, помнете че това е час! - при това Зен седна и погледна напред. Шизуме и Низу се спогледаха.
- Е, какво обичаш да правиш най-много - попита чернокосата
- Знам ли... Любимите ми неща са това да откривам нови неща, да ги изучавам, спокойствието ме влече, но едновременно с това обичам екшъна... И има нещо, което обожавам да правя - да разкривам разни мистерии и да откривам нови тайнописи.
- Историята ми е подобна - заговори Низу - Дори почти еднаква. Нещо друго... Мразя ги онея там - тя посочи всичките куклички в стаята
- И аз - усмихна се Шизуме
Звънеца би. Момичетата се разделиха и си пожелаха да се видят отново. Шизуме пое към нейната стая.

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите